אופציות על מניות

(המכונות באנגלית Stocks Options)
כמו בכל אופציות, אופציות בינאריות על מניות הן למעשה חוזה בין הקונה לבין המוכר שנותן לקונה את הזכות, אך לא החובה, לקנות או למכור נכס מסוים (הידוע גם בשם נכס הבסיס) בזמן או לפני זמן התפוגה של האופציה ובמחיר מוסכם אשר נקרא מחיר המימוש. בתמורה למתן האפשרות-אופציה, המוכר גובה תשלום פרמיה מהקונה. אופציית רכש   (Call Option) נותנת לקונה את הזכות לקנות את נכס הבסיס ממנפיק האופציה בעוד אופציית מכר (Put Option) נותנת לקונה את הזכות למכור את נכס הבסיס למנפיק האופציה במחיר המימוש שהוסכם עליו מראש.

ישנם כמובן כמה הבדלים והבדלים אלו הם  אשר מביאים יותר ויותר אנשים עם עניין במסחר בשוקי המניות לפנות למסחר באופציות בינאריות על מניות כמוצר משלים לתיק המסחר שלהם במניות ולעתים קרובות אף להחליף את פעילות המסחר שלהם במניות במסחר באופציות בינאריות על המניות בהם הם מגלים עניין.

בהבדל מהמסחר המסורתי במניות, במסחר בינארי באופציות על מניות ישנו סיכון מוגדר וחד ערכי הידוע מראש בעת קנית האופציה הבינארית על מניה זו או אחרת. במסחר באופציות בינאריות על מניות אתה לא יכול להפסיד יותר מהסכום שאותו השקעת. וכמו עם כל אופציות בינאריות אתה יודע מה יהיה ההחזר שלך כאשר אתה קונה את האופציה ואתה רק צריך להחליט על הכיוון של המניה שיש לך אינטרס בה כלומר האם היא תעלה או תרד. הרווח הוא בדרך כלל בין 65% לבין 81% תלוי בברוקר שעל בסיס התוכנה שלו אתה סוחר, ובמניה שבחרת. ההחזר במסחר באופציות בינאריות על מניות מושג באופן מהיר ביותר ותלוי בזמן התפוגה של האופציות שבחרת לסחור בהם.

אם כך, ברור למדי מדוע סוחרים מנוסים רבים וכן המגלים עניין לראשונה במסחר במניות עושים זאת באמצעות מסחר באופציות בינאריות על מניות ומצליחים על-ידי כך לעשות רווחים נאים.

בטבלה שלמטה תוכלו לראות את מגוון המניות אשר ניתן לסחור בהם באמצעות אופציות בינאריות המוצע על-ידי האתרים המאפשרים לישראלים מסחר בינארי באופציות על מניות:

מניות בישראל
אתר מסחר באופציות בינאריות
שם וסימול המניה
ETrader
Options
אפריקה (ישראל)
טבע
ישראמקו
כיל
לאומי
פועלים
פרטנר
מניות בחו”ל
אתר מסחר באופציות בינאריות
שם וסימול המניה
ETrader
Options
Allianz
Apple
Barclays
British Petroleum
Check Point
Coca Cola
Deutsche Bank
John & John
JPMorgan Chase
McDonalds
Microsoft
Morgan Stanley
Nike Inc
RBS
Vodafone
Volkswagen