אסטרטגיה מוצלחת למסחר באופציות בינאריות

למסחר באופציות בינאריות יש מספר יתרונות על פני סוגים רבים אחרים של מסחר וביניהם: סיכון מוגבל, תגמול גבוה, חלופות רבות של חוזים על מגוון נכסים רב וזמני פקיעה קצרים ורבים. מסיבה זו, אופציות בינאריות הפכו פופולאריות מאוד בשנים האחרונות בקרב הסוחרים הוותיקים והחדשים כאחד והינם מומלצים לאלו המגלים עניין בכניסה לשוק המסחר הפיננסי. פיתוח אסטרטגיה למסחר באופציה בינארית, לעומת זאת, יכול להיות מבלבל לאנשים רבים שרק מתחילים דרכם במסחר עם אופציות בינאריות. למרבה המזל, ישנם כמה צעדים פשוטים בבניית אסטרטגיה מוצלחת למסחר באופציות בינאריות אשר קל לנהוג לפיהן:

השקע באופן שמרני 

לאחר שמפתחים אסטרטגיה חזקה ומשכנעת, לרוב מפתה להשקיע סכום גדול באופציה מסוימת. אחרי הכול, עם תשלומים גבוהים כאלה ובפרק זמן קצר כל כך, לעתים קרובות אחד ירצה לשים ככל שיש ברשותו על “הדבר בטוח” כפי שמתפרש על -ידו. כמובן, גם האסטרטגיות המפותחות והמקיפות ביותר עלולות להסתבך כאשר אפילו נתונים בסיסיים משתבשים בשל אירועים בלתי צפויים וניתנים לחיזוי. ואף ללא אירועים מפתיעים אסטרטגיה היא אף פעם לא מושלמת וברת ניבוי. על כן, אחת מאבני היסוד של אסטרטגיה ארוכת טווח טובה למסחר באופציות בינאריות היא ללמוד להשקיע בשמרנות ולהישאר עם מספיק הון בכדי להיות מסוגלים להחזיר הפסדים שעלולים להתרחש. כלל אצבע הטוב לאמץ הוא להשקיע לא יותר מ 5% מההון הכולל על מסחר בודד. כלומר, אם אחד רוצה לרכוש כל אופציה בסכום של 100$ , אחד צריך להתחיל עם לפחות 2,000 דולר כהון התחלתי.

שלב ניתוח טכני ופונדמנטלי

אסטרטגיה טובה למסחר באופציה בינארית לוקחת בחשבון קריטריונים טכניים תומכים ומהווי התנגדות עבור נכס מסוים בשילוב עם אירועים פונדמנטליים. הרבה משקיעים חדשים באופציות בינאריות נוטים להתמקד אך ורק על טכניקה זו או אחרת, אשר יוצרת תצוגה חד צדדית בהיבט על השוק. קריאת חדשות יומיות, ורצוי גם קריאת איזשהו דו”ח סיכום יומי, היא חלק חיוני של ניתוח פונדמנטלי. באופן דומה, מעקב יומי אחר העליות והירידות היומיות בגין  אותו נכס הינה פרוצדורה הכרחית בבניית  אסטרטגית מסחר חזקה.

דע את הנכסים

ישנו דיון מתמיד באסטרטגיה של מסחר באופציות בינאריות על האם הדרך הטובה ביותר היא להתמקד בקומץ של נכסים הידועים לסוחר היטב, או להשקיע במגוון רחב של נכסים כדי לנצל טוב יותר אירועים פונדמנטליים (חדשותיים) ברגע שהם מתרחשים. לא משנה איזו אסטרטגיית מסחר נבחרת בסופו של דבר; חשוב שתהיה לך הסוחר/ת  לפחות הבנה בסיסית בכל אחד מהנכסים בהם אתם סוחרים במה שקרוי “תיק ההשקעות” שלכם. ללא הכרת והבנת הנכסים, האירועים הפונדמנטליים לא באמת ישפיעו על אסטרטגית המסחר שלכם – הנכם צריכים לדעת ולהבין האם, לדוגמא, הגשמים הכבדים בברזיל הם טובים או רעים לייצור תירס לפני שאתם בוחרים להשקיע בתירס.

בצע “נסיעת מבחן” לאסטרטגיה

רוב פלטפורמות המסחר באופציות בינאריות מציעות  מצב “מסחר מדומה” בתנאי שוק אמיתיים ובזמן אמת שבו המשקיעים יכולים לבצע השקעות עם כסף מדומה על הנכסים האמיתיים המוצעים בשוק. למרות שאנשים רבים רואים את זה רק כדרך להתחיל את מעורבותם במסחר באופציות בינאריות, זה יכול לשמש כלי נהדר לנסות אסטרטגיה חדשה על אופציה בינארית ללא סיכון כלשהו. על ידי חיזוי באמצעות מתודולוגיה חדשה, ורכישת חוזים דמיונית, אפשר לראות אם האסטרטגיה מוכיחה את עצמה, או מה רצוי לשפר בה לפני שמתחילים להשקיע בכסף האמיתי.

 

למאמרים נוספים בנושא אסטרטגיית מסחר באופציות בינאריות :