מבוא לאופציות בינאריות

אופציות בינאריות הם דרך מצוינת לסחור בשוק לא משנה מה רמת ניסיון המסחר שלך. עם זאת, בדומה למסחר בכל מוצר שהוא ישנם כמה עקרונות בסיסיים חיוניים מאוד אותם את ואתה צריכים להבין על אופציות בינאריות לפני שתחילו ליישם מסחר בהם. להלן עקרונות אלו והמלצתנו החמה טרם “טבילות המים” הראשונות לקרוא את שאר מאמרינו במדור קרא ולמד” ו “איך לבחור ברוקר לאופציות בינאריות? ולסחור באמצעותן .

מהם אופציות בינאריות

דבר ראשון נסביר בקצרה מהי אופציה בינארית עבור אלה מכם אשר לא נתקלו בהם בעבר ורק שומעים זאת סביבכם בשל הבאז האינטרנטי סביב תחום זה.

אופציה בינארית היא בעצם כל הצעה של “כן” או “לא”. את/ה מחליט/ה אם המחיר של נכס צמד מטבעות
(Currency Pair) כגון שקל-דולר או שקל-יורו, סחורה (Commodity) כגון נפט או זהב או כסף, מניות
(
Stocks) כלומר גוגל או טבע או מיקרוסופט או אם תבחר/י במדד (index) כגון ת”א 100 או הנאסד”ק או FTSE 100  הולך לעלות (למעלה) או לרדת (למטה) מן המחיר הנוכחי.

אם את/ה חושב שהמחיר של נכס ייסגר מעל למחיר הנוכחי את/ה לוקח/ת אופציית רכש (Call Option ) ואם את/ה חושב/ת שהמחיר של נכס יירד, כלומר ייסגר מתחת למחיר הנוכחי, תבחר/י  באפשרות של אופציית מכר (Put Option).

דרך זו של מסחר באופציות בינאריות נקראת “למעלה-למטה או יעלה-יירדHi-Lo) “ )  כלומר, או שהמחיר של הנכס יעלה או שהמחיר יירד. זוהי הדרך הפופולארית ביותר וישנן גם דרכים אחרות לסחור באופציות בינאריות עליהן נרחיב במאמרינו הבאים.

הבה וניקח דוגמה מוחשית של מסחר באופציות בינאריות.

לצורך הדוגמה ניקח חברה כמו מיקרוסופט.

אם בזמן נטילת האפשרות (האופציה) המחיר הוא 100 דולר למניה ואת/ה מאמין/ה שמחיר המניה יעלה בתוך פרק זמן ספציפי (נניח שעה אחת שהינה למעשה זמן די סטנדרטי עבור אופציה בינארית) אזי את/ה לוקח/ת את האפשרות של אופציית יעלה -Call Option בסכום של נניח $100 ובהחזר  אחוז( % ) תשואה של נאמר 78%.

ועתה, אם המחיר של הנכס (במקרה זה המניות של מיקרוסופט) בזמן פקיעת האופציה הוא גבוה יותר מהמחיר של הנכס בעת שלקחת את האפשרות תקבל/י תשלום של $178.

עם זאת, אם המחיר של הנכס במועד פקיעת האופציה הוא נמוך יותר מהמחיר של הנכס בעת שלקח/ת את האופציה תפסיד/י את ההשקעה שלך בסך 100 דולר.

מתבהר לנו אם כן, שלאופציות בינאריות ישנן רק שתי תוצאות אפשריות, האפשרות שהאופציה הבינארית תפוג בתוך הכסף (ובמקרה זה את/ה מקבל תשלום בהתאם לאחוזים שהוצעו) או שהאופציה הבינארית תפוג מחוץ לכסף (ובמקרה זה את/ה מאבד/ת את סכום ההשקעה שלך בעבור אותה אופציה שבחרת). על כן השם אופציה בינארית כלומר אופציה דו כיוונית, דו תוצאתית או ליתר דיוק אופציה בעלת אפשרות של אחת משתי תוצאות סיום.

מעבר לכך שיש רק שתי תוצאות אפשריות במסחר של אופציות בינאריות את/ה לא יכול/ה להפסיד יותר מאשר סכום ההשקעה הראשונית (בשונה מהמסחר המסורתי) והתשואה והסיכון  תמיד קבועים וברורים בעבור ובעת ביצוע של כל פעולת מסחר.

מכיוון שבאופציות בינאריות התשלום הינו בעת פקיעת זמן האופציה, אתם ללא ספק מבינים כי על מנת לסחור באופציות בינאריות אתם בסך הכל צריכים לקבל מושג על כיוון התנועה של כל נכס בו תרצו לקחת את האופציה. זה לא משנה כמה המחיר של הנכס משתנה, כל שנדרש הוא פשוט שהאופציה תפוג בתוך הכסף.

הוסיפו זאת לעובדה שאתם יכולים לסחור באופציות בינאריות בסכומים הנמוכים ממאה שקלים בלבד אצל הברוקרים האינטרנטיים המכובדים והמורשים והנה לכם תוספת נהדרת לכל תיק השקעות שיש לכם ויתר על כן לסוחרים חדשים ללא רקע במסחר או כלכלי קודם אשר מעוניינים להיכנס ולהתחיל לסחור ולחוות שוק עם סיכון מוגבל וללא צורך בסכום התחלתי גבוה שלא לאמר שווה לכל כיס.

התגמול במסחר  באופציות בינאריות נע בין  60% ל 81% והרווח יכול להתבצע בתוך כשעה או במוקדם יותר בהתאם  לברוקר-אתר המסחר-התוכנה שבה תבחרו לסחור.

אם אתם מחפשים ובכוונתכם להתחיל לסחור באחד מאתרי הברוקרים למסחר באופציות בינאריות, נא  עיינו טרם לכן במדורינו “אתרי מסחר באופציות בינאריות”  ובחרו אחד הברוקרים אשר ברשימה. בכדי לקרוא את החדשות וסקירות אלו נא בקרו במדור שלנו “חדשות בינאריות”.

היבט נוסף חשוב מאוד של מסחר באופציות בינאריות הוא להיות מעודכן. לשם כך אנו מספקים עבורכם ניתוח יומי של שווקי המט”ח, מדד, מניות והסחורות וכן סוקרים בפניכם הזדמנויות מסחר לשבוע הקרוב.

 

ראו גם: