דוגמת ניתוח אופציות בינאריות

החלק הקשה ביותר כשמתחילים מסחר באופציות בינאריות יכול להיות פשוט ההבנה איך אפשר לפרש חוזה. בלי בסיס ידע חזק, רכישת חוזים תהיה כמו משחק הימורים, במקום השקעה בכלי מתוחכם כפי שאכן היא. הדרך הפשוטה ביותר להדגים כיצד עובד תהליך ניתוח האופציה הבינארית היא להראות כיצד סתם יום של חול במסחר הזה יכול להראות.

סוחרים שונים באופציות בינאריות מאמינים בעדיפויות שונות ואסטרטגיות שונות: יש אנשים המתרכזים רק בנכס אחד או שניים, כאשר אחרים משאירים את כל הנכסים פתוחים ככל האפשר לרכישה, ויש אנשים הסומכים בעיקר על ניתוח טכני. הדרך הקלה ביותר להתחיל בניתוח אופציות בינאריות היא על ידי השימוש בפרשנות המתייחסת למגוון רחב של נכסים, ולכן זו האפשרות שאנו נבדוק.

הסוחר שדמיינו כנראה ירצה להתחיל את היום על ידי בדיקת עיתוני הבוקר הפיננסיים וקריאת הדיווחים או ברשת האינטרנט בגלישה אל אתרים פיננסיים כמו למשל ביזפורטל, גלובס, כלכליסט, ודה מרקר.

המטרה היא לקבל מבט כללי על המתרחש מסביב לעולם- בו רוב היום כבר עבר- מה כבר התרחש במקומנו ומה עומד על סדר היום בהמשך. מה שהסוחר שלנו יחפש הם אירועים חשובים ומרכזיים שיש להם קשר ישיר לנכסים שהוא יכול לקנות חוזים עליהם. סוחר מנוסה יותר מסוגל להשתמש באירועים מרכזיים בזמן החלטות ההשקעה שלו. למשקיע באופציות בינאריות, האירועים המרכזיים מתרחשים בזמן מסוים מוגדר ומניעים את השוק בכוח בכיוון מסוים זה או אחר, בכיוון שקשה יהיה לשנותו תוך פחות משעה.

למשל, אנו יכולים לראות שבארצות הברית המידע על מדד המשכורות ללא חקלאות (NFP) צריך להתפרסם בשעה 11 בבוקר. נניח כי הפרשנים צפו כבר את המספרים והשוק התנהג בהתאם.אולם, כשהמספרים האמיתיים יתפרסמו יש להם את היכולת להניע את השווקים. אם המספרים יותר טובים מכפי שציפו, הדולר האמריקאי יתחזק ככל הנראה. אולם אם המספרים גרועים מהמצופה, הדולר האמריקאי כנראה יחלש. לכן, השעה 11 בבוקר מסמנת את הזמן לעשות חוזה מכר המבוסס על צמד מטבעות הכולל את הדולר האמריקאי, באופן אידיאלי עם מטבע כמו הפרנק השוויצרי, שכנראה יושפע על ידי דברים אחרים שקרו באותו היום.

אחר כך המשקיע שלנו שם לב שסין משחררת מידע על ייצור בשעה 2 אחה”צ. המידע ישפיע על מספר שווקים, אולם כנראה ישפיע באופן חזק ביותר על שוק המוצרים הסחירים. אם המידע בנוגע לייצור גבוה יותר מהמצופה (ופרשנות המספרים ידועה כבלתי מהימנה כשזה נוגע לסין) המשקיע שלנו מצפה שמחירי הבנזין יעלו באופן יוצא מהכלל, ולכן השעה 2 אחה”צ מסמנת את השעה שעלינו לצפות.

אחרי שמספר נקודות יסוד מהותיות חשובות נאספו, המשקיע שלנו יושב ומחכה לכל הודעה חשובה שתשודר. כשהשעה 11 בבוקר מגיעה והמידע בנוגע ל- NFP מתפרסם באופן מאד שלילי, הוא רוכש חוזה מכר על צמד מטבעות המבוסס על דולר אמריקאי. כשהמידע הסיני מפורסם עם ציפיות לייצור מורחב הוא רוכש חוזה רכש על בנזין. אם שום הצהרה ומידע משמעותי לא מפורסם הוא פשוט מוותר בינתיים על רעיון הרכישה.

טיפ: לוותר, לוותר, לוותר! כשאינכם מרגישים שיש בידכם מידע משמעותי ובעל ערך ידוע של השפעה.