איך מתכננים אסטרטגיית מסחר לאופציות בינאריות

תכנון אסטרטגיית מסחר מהווה עיסוק חיוני להצלחה במסחר.  אסטרטגיה היא תכנית עסקית המאפשרת לך לעצב את האופן בו תוכל להרוויח בשוק ההון.  ישנם חלקים רבים לפאזל כגון ניתוח אופי המסחר, יצירת מסגרת לייזום עסקאות, יישום שיטת ניהול סיכון וביצוע.

המפתח להצלחה נמצא ביצירת מסגרת קבועה הניתנת למעקב למרות תנודות השוק והקושי הרגשי הכרוך ברווחים ובהפסדים תכופים.  לפעמים השקעות מוּנעות מפחד ותאווה, אך סוחרים ותיקים מבינים את החשיבות של סילוק הרגשות מזירת ההשקעות וההתמקדות באסטרטגיה נטולת סנטימנטים.

עיצוב סגנון הסחר הוא עבודת ההתאמה בין שיטת המסחר לבין השקפת עולם פיננסית.  אופי המשקיע נמדד ביחס הנכון בין סיכון לתשואה ולפי אופי זה מעצבים את סגנון או אסטרטגיית המסחר.  לדוגמה, חלק מהסוחרים מעדיפים לרכוב על הגל של שוק המשכנתאות לטווח הרחוק.  אם כך, אולי ירצה גם סגנון של קניית פריצות כלפי מעלה ומכירת פריצות כלפי מטה.

סוחרים אחרים מעדיפים להיכנס דווקא כשהשוק בשפל.  כשהם רואים שוק מוצף במכירות יתר, הם ימהרו לקנות נכסים בתקווה שהשוק יחזור לעלות בקרוב.  יש המכנים את הסגנון “תפיסת סכין נופלת”, ונדרש מהסוחר לספוג את המשך הירידה בסבלנות עד שהשוק יחזור לעלות.

משקיעים צריכים לנתח את האקלים הנוכחי בשוק כדי לאבחן איזה סוג של אסטרטגיה תניב את התוצאות הטובות ביותר בנסיבות הקיימות.  לדוגמה, שווקים מתוחמי טווח עלולים לחזור (לתנודתיות) או לחלופין שוק מגמתי עלול לשבור כיוון.  בנוסף, מרווח של נכסים מנוגדים עלול לחזור למצב מאוזן לעומת נכסים עצמאיים הסובלים מרמות גבוהות יותר של תנודתיות.

כאשר מנתחים סוג מסוים של מוצר פיננסי, הסוחר נדרש לעקוב אחרי השוק ולקבוע אם אותו מוצר מתנהג בצורה נוסחתית או אקראית.  לדוגמה, תנודתיות גלומה בד”כ מהווה תהליך של חזרה לשווי הממוצע.  תנודתיות גלומה היא הצפי ששוק מסוים יעלה או ירד בשיעור נתון בתקופה נתונה.  זה אחד הנתונים המרכזיים בתמחור אופציות ובד”כ מחשבים אותו על ידי נוסחת רצועת-בולינגר.

אסטרטגיית מסחר באופציות בינאריות

בתרשים לעיל, החִצים משקפים את רמת השינוי של מדד התנודתיות VIX לכיוון הקצה העליון של רצועת בולינגר (שתי סטיות תקן מהממוצע הנע ל20 יום) ואת הקצה התחתון של רצועת בולינגר.  על ידי ניתוח המגמה של מוצר פיננסי מסוים לאורך זמן אנליסט יכול לפתח אסטרטגיה שמתאימה לו במיוחד.

על ידי יצירת מסגרת מסחר, המשקיע יכול לקבוע איזה סוג של עסקה הוא מעוניין ליזום.  אופציות בינאריות הן מוצרים ממונפים המאפשרים למשקיע ליצור רווחים מתנודות מהירות של מוצר פיננסי נתון מעל או מתחת לשער מסוים.  המשקיע יכול או לבצע בקטסטינג, בדיקה תיאורטית של הביצועים של שיטה מסוימת (אם היא הייתה מצליחה על גבי תנודות היסטוריות), או לצפות בנתונים היסטוריים כדי לבחון אם אופציות בינאריות יצליחו לו עם מכשיר פיננסי מסוים.

בדרך כלל, אופציות בינאריות מתחשבות בסיכון הגלום בפתיחת עמדה חדשה.  כמו כן, כאשר סוחרים בשוק מסוים, מוטל על הסוחר לקבוע בראשו נקודת בוחן לפיה הוא חודל ויוצא מהפוזיציה אם העסקה על עלתה בידו.  ניהול סיכונים הוא חלק אינטגרלי של אופציות בינאריות,  הרי רמת הסיכון ידועה לפני ביצוע העִסקה.  אופציות בינאריות מתגמלות את המשקיע בסכום קבוע ואין התגמול תלוי בתנודת השער מעבר לנדרש למימוש האופציה.

מסחר בשוק ההון מהווה עיסוק של ממש.  ישנם צעדים חשובים שהסוחר צריך לנקוט לפני ביצוע העסקה הראשונה.  לסיכום, על הסוחר לאפיין את סגנון הסחר שלו.  שנית, עליו למצוא מכשירים פיננסים המתאימים לסגנונו האישי ודרכם יוכל למקסם רווחים.  שלישית, יש ליצור מסגרת מתאימה למכשיר, תנודתיותו וליצור אסטרטגיה בהתאם.  בסוף, יש לקבוע אם מכשירים כמו אופציות בינאריות עשויות להניב תשואה נאה בהתאם לסגנון ואסטרטגיה שלו.