בחינת מערכת מסחר לאופציות בינאריות

מרבית מערכות המסחר הזמינות לסוחר הפרטי, הביתי, מבטיחות איתותי קנייה ומכירה מדויקים ורווחים בכל עסקה עם מאמץ מינימלי מצד הקונה.  רובוטים כאלו גורמים לספק – שמא מדובר בהונאה וניצול של הקונה התמים.  השאלה היא האם מערכות מסחר יכולות באמת להציע שיטה יישומית למסחר בפועל?

מערכת מסחר הנּהּ אוסף של חוקים, או משתנים, שקובעים נקודות כניסה ויציאה עבור נכס מסוים.  נקודות אלו, הנקראות גם איתותים / סיגנלים, מסומנות בגרף ומביאות לידי ביצוע עסקה.

הצלחתה של המערכת כולה תלויה בביצועים של החוקים.  כאשר בונים את המערכת, המנתח בוחן את הביצועים ההיסטוריים של החוקים, וממטב אותם כדי להרוויח את התשואה הטובה ביותר.  המטרה היא למקסם את הרווחים מכל עסקה ולמזער את ההפסדים.  מכיוון שכל תקופה שונה מקודמותיה, זה בלתי אפשרי למערכת לעבוד בצורה אחידה בעתיד כבעבר.  המיטוב רק משפר מעט את התוצאות; שילוב כל המשתנים – הוא הוא אשר קובע את הצלחת המערכת בסוף.

מערכת אוטומטית מוציאה את כל הרגש מהמסחר.  רגשות מהווים את אחד מחסרונותיו הגדולים של הסוחר.  משקיעים שאינם מצליחים להתמודד עם הפסדים מפקפקים בהחלטותיהם ולבסוף מפסידים יותר.  סוחר שנוהג בהקפדה לפי מערכת מובנית משתחרר מהצורך לקבל החלטות; ברגע שהמערכת פוּתחה וקיימת, המסחר איננו נסיוני אלא אוטומטי.  על ידי הסרת חסרונות אנושיים, המשתמשים במערכות מגדילים את רווחיהם.

חלק ממערכות המסחר מוציאות לגמרי את הגורם האנושי מהעסק.  לא זו בלבד שהמערכת מסוגלת לסמן לבדה כניסה לשוק, היא גם מסוגלת לבצע את העסקה עבור הסוחר, לנהל את הסיכון, ולבסוף לבצע יציאה.

חלק מהחברות מוכרות מערכות מסחר שהן פיתחו, ואחרות מספקות את האיתותים-סיגנלים המיוצרים על ידי מערכותיהן בתשלום חודשי.  יש להיזהר – חלק מהחברות אינן אמִתיות.  יש לבדוק היטב את תשואות המוצגות באתרים; אם הן אינן תוצאות של ביצועים בעבר ואי אפשר לבדוק אותן, יש לחשוד במערכת.

אחד מחסרונותיהן של מערכות המסחר הוא מורכבותן.  בסחר אופציות בינאריות, איתותי מסחר ברורים וקלים להבנה הם ההשקעה הטובה ביותר עבור הסוחר.  בשלבי הפיתוח, מערכות מסחר דורשות הבנה מלאה של ניתוח טכני, היכולת לקבל החלטות אמפיריות, וידע מעמיק בפעילות המשתנים.  חלק מהמערכות משתמשות בניתוח סטטיסטי שמקשה עוד יותר על הבנת המערכת.  אבל אפילו אם אינך מפתח מערכת מסחר משלך, עדיין יש חשיבות רבה בהכרת החוקים שמרכיבים את המערכת בה אתה משתמש.  רכישת מיומנויות אלו מהווה אתגר.